meciuri si intrebare….

download

Pe langa biletele propuse de mirc3a10 eu o sa mai joc si:

Manchester City – Arsenal: GG3+ la o cota de 1,75in afara de Tottenham, cele doua echipe de astazi au cel mai mare procentaj de meciuri incheiate cu +3 goluri, 62 respectiv 67% din meciurile din acest sezon. Mai condimentam cu rivalitatea dintre cele doua echipe si cu faptul ca City incearca sa nu piarda contactul cu Chelsea, iar Arsenal sa treaca din nou pe loc de calificare in Europa si ar trebui sa avem un meci frumos cu multe goluri.

Getafe – Real Madrid:  pauza/final 2/2 la o cota de 1,65 – nu cred ca Getafe are forta sa reziste furiei madrilene.

PSG- Evian: pauza/final 1/1/ la o cota de 1,55 – PSG are cel mai mare numar de jocuri cu V/V din campional (alaturi de Lyon si Marseille), iar Evian cel mai mare numar de infringeri duble. Recunosc ca in ultimul timp PSG imi cam da emotii cu orice echipa ar juca, dar raman redutabili pe teren propriu.

Milan – Atalanta: 1 solist la o cota de 1,57

Chievo – Fiorentina : W2 la o cota de 1,43 – cred ca sunt sanse foarte mari si la un solist, dar aleg siguranta. Fiorentina merge foarte bine in deplasare, are o linie de clasament mai buna, un lot mai bun, un antrenor mai bun, premise sa castige astazi.

Imi place campionatul Belgiei, dar mai astept totusi o etapa sau doua sa vedem cum stau lucurile. Anderlecht e favorita clara in meciul cu amaratii de la Lierse, dar acestia au jucat batut destul de clar pe Alkmaar in amicale. Cota fiind prea mica la solist, o sa-i sar astazi.

Heracles cu Excelsior la o cota de 1,75  – cele doua formatii au cele mai multe goluri per meci din campionatul Olandei si practica un joc deschis.

Cod: 999A-Y1BN5G

In alta ordine de idei, m-am hotarat ca o data la trei zile sa postez si un bilet care sa contina meciuri pe 3 zile. Cred ca sunt mai mari sansele de castig asa.

Si o intrebare: v-ar deranja daca as mai face o sectiune la acest blog in care sa scriu/scriem diverse, legate sau nu de pariuri? Poate ne cunoastem mai bine si mentinem viu spiritul comunitatii.

33 de comentarii

1. Idei foarte bune liviu. Le meciurile cu procentaj mare de reusita, ieri ultimul meci care ar fi adus un mic profit, a fost nereusit: 2-4g la Espanyol.

Asadar profitul ramane la cota +462. Iata-le pe cele de azi, toate la gramada http://postimg.org/image/hnn5gdqgh/ si puneam si cei 12 lei, poate , poate. Ar mai fi ramas 450… ( pe biletul de 12, pe feeling am modificat pe victoria oaspetilor , plus ca creste cota, insa in mod normal toate 3 (torina, Llagostera , Chievo) sunt echipe de under 2.5 (cota 1.55-1.60)

Apreciază

2. Astazi se va disputa finala mastersului la snooker. Dupa cum bine stiti, din pacate pentru noi unul din particitapani va fi Neil Robertson, iar celalalt Shaun Murphy.
    Ambii au aratat o forma de zile mari, distrugand tot ce au prins pana acum, australianul trecand cu 6-1 de Ronnie in ultima runda, iar englezul dupa ce a fost condus cu 2-0 de Mark Allen a castigat 6 jocuri la rand pentru a se impune cu 6-2.
    Eu o sa merg pe „tacul” lui Murphy la cota de aproximativ 2.50 si o sa spun si de ce:
    – acesta este singurul trofeu major care ii lipseste din palmaresul lui
    – a mai disputat finala aici o singura data, pierduta 6-10 la nimeni altul decat adversarul lui de astazi, deci are o revansa de luat
    – Neil a trecut intr-un mod incredibil de Ronnie, unde a intrat extrem de montat in meci, si ma astept ca la meciul de astazi sa intre usor relaxat in arena, tinand cont ca a eliminat favoritul nr.1
    -ambii au o forma de zile mari, deci cotele 1.50-2.50 au o discrepanta nejustificat de mare zic eu, asa ca merita incercata cota
    – daca o sa ii intre si astazi loviturile de buzunar ale lui Murphy, mai ales cele de distanta cum i-au intrat si aseara, va fi foarte greu de oprit.

Meciul se disputa in 2 sesiuni, una de la 15:00 si cealalta de la 21:00, castiga primul care ajunge la 10.

Apreciază

1. in general, ca cand Realul face un 0-0 la pauza cu o echipa de coada clasamentului, strica toate biletele. E bine totusi ca mai ai si alte bilete :). Buna ideea lui deennis cu handicapul, dar eu ii credeam mai „suparati” pe madrileni dupa ultimele rezultate, imi inchipuiam ca o sa-i calareasca bine pe cei de la Getafe.

Apreciază

5. Ce sa zic, la victorie dubla: Porto nu, Real nu -> a fost in schimb la Atletico, Anderlecht si PSG (toate gazde). Iar sa vezi de nu, la asta cu marcheaza in ambele reprize, numa fututii de Real n-o sa iasa. Mai sunt de disputat Juve si Barca

Apreciază

1. Si asta: http://postimg.org/image/6a9fohd0h/, 2 bilete care in mod normal ar trebui sa fie castigatoare. Ramane de vazut, dar daca aveam cei 200 de lei , cel mai probabil as fi castigat pe seara 850.. La 200 de lei -> 850 e ceva (dar la sumele pe care le joc eu. din 20-85 ma cac in ei)/ Si totusi, asa cu fix pix, ieri am avut un bilet de 9 lei- 430, belit numa de Utd. meciuri pana-n ora 5 -> v-am vb de ieri de cota de 3 si daca prindeam ala, puneam 400 pe cota aia.. 99% ca as fi avut 1200 si urma o perioada in care puteam sa joc linistit din banii lor. S-a mai intamplat o data sa prind ceva notabil, dar atunci ce-am riscat pe-o cota mica n-a reusit. Acuma sunt absolut convins c-o sa iasa cota mica, prea bune meciurile sa nu reuseasca, dar la ce bun..

Apreciază

2. Liviu, eu mi-am facut asa de curiozitate niste bilete virtuale -> in total de 180 lei; (f. des imi fac asa pe sume mai mari -> cand am le si joc). Dar de-obicei suma investita de mine intr-o zi e undeva la 10-20, sau sunt zile knd pun numa 2 lei.,, Cand o sa si castig (pe sumele astea micute -> dar cotele sunt mari) chiar o sa le pun si-n realitate… Insa dificil la cat ghinion si futai e sa prinzi o cota de peste 20-30-40

Apreciază

1. N-a fost nicio inspiratie (pentru cota de 3 -> am vb de ea ieri, oricum erau cote de 1.18 dar aveau si justificari), la restul, sa zicem.. Cota de 10 pe biletul de 50 -> ala a fost la nivel virtual cu cea mai mare suma, meciurile de pe el -> alese pe spranceana si de maxima siguranta. Totusi, poate o fi jucat careva macar asa cu cat l-am postat eu: http://postimg.org/image/kdcrw81lh/

eu am jucat pe mai putin la toate: favorita inscrie in ambele reprize si si varianta cu victorie dubla. Daca iesei si Juve (f. probabil), la marcheaza in ambele reprize, cum ziceam deja, cota de 37 si numa fututii de Real .. Oricum mi-e chiar mai ciuda pe ala cu victorie dubla. 99% face si Juve victorie dubla, din doar 2 lei, daca faceau si Real si Porto, as fi luat 586

Apreciază

1. Si cele 7m, f. probabil sa iasa si la handicap ; Chiar cu cote pana-n 1.20, cred ca nu mai vezi degraba sa iasa chiar victorii diferenta la 7 evenimente. De regula nici simplu nu ies, sau chiar si cand ies, cel putin una doua echipe, bat doar la un gol diferenta. Tot la astea 7m, pentru cota marita -> over 2.5 a stricat Atletico iar restul variantelor (victorie dubla , marcheaza in ambele reprize deja am spus)

Apreciază

6. Si bilantul la meciurile cu probabilitate ridicata: azi erau 5m, ei bine in Italia nimic, Milan -> echipa de 2-4g doar unul, iar Chievo si Torino -> echipele de under 2.5, ambele au facut 3+; a reusit underul la llagostara si tenerife -> echipele din Segunda. 5*100=500 , castig 290 asadar un -210 si per total (profitul era de 450), acum 240.

Apreciază

7. Deci atata ghinion , pana cand pula mea? Astea 6 de azi (anderlecht, juve, psg si cele 3 din Spania) le-am notat cred ca de marti sau miercuri.
    Ieri am jucat si-am pierdut pe bune din 9 lei 430 pe-un amarat de gol in prima. Azi, la o cota mai mica, dar s-a repetat povestea: aveam toate ca inscriu in ambele reprize . e drept ca acum trebuia neaparat o anumita echipa (ieri am avut la United over 0.5 in prima indiferent de cine), dar totusi, vorbim de Real….

De ce de-asa repede ? Planul meu daca luam ceva marti-miercuri asta era, 200 lei pe meciurile astea 6 solist, la cota de 2.65, un castig de 500 , dar mai ales toate la victorie dubla. Din astea 6, 5 au fost castiga ambele reprize si doar Real nu iesea. Mai bine ca n-am avut sa pun ca turbam nu altceva.
    Deci chiar aveam intentia daca aveam fonduri (ceva castiguri -> marti sau miercuri) sa joc victorie dubla la toate. din 25 lei ( impartite in 10 ca sa nu ia impozit) era fix 3025 -> profit de 3000. Si daca aveam cash, puneam cred chiar 50 -> pentru 6000 profit. Pai numa ipotetic, cand ma gandesc ca ratam 60 de milioane pe fututii de Real ma disper. Daramite chiar sa fi jucat.