Vineri…

recharging

Scuze pentru intarziere, dar eu dorm foarte putin, asa ca o data la cateva saptamani, trag un somn prelungit. S-a intamplat sa fie astazi :).

Asadar, azi avem destule meciuri, dar as prefera sa pastrez banii pentru week-end. O sa joc un cearsaf lung, dar destul de plauzibil, zic eu, si un biletel cu cote mai mari si mai frumoase.

Stiu ca ne-a tot dezamagit in ultimul timp, dar eu cred ca Dijon a iesit din pasa proasta, asa ca merg pe un 2 solist la o cota de 3.05. Tot din Franta, m-ar tenta sa ma iau la tranta cu statistica si sa pun un 2 solist si la CA Bastia cu Bourg, dar o sa ma abtin, CA Bastia este neinvinsa acasa in acest sezon, dar mie-mi pare din ce in ce mai obosita.

O sa completez biletul cu total goluri prima repriza 2-3 la Dortmund cu Mainz, sunt doua echipe deschise si gazdele par sa isi fi dat drumul la joc, probabil vantul retrogradarii batea din ce in ce mai rece si s-au trezit, si cu total goluri prima repriza 2+ la Emmen – NEC si Volendam – Waalwijk.

BIletul o sa il pun cu 20 RON la -1, cu castig minim 55 RON, maxim 280.

56 de comentarii

1. Pentru cei care nu se uita pe postul de ieri, Mihai ne-a trimis deja pontul din tenis.

Apreciază

1. Stii de ce am remarcat asta ? Ieri in meciul cu lajovic aceleasi cote , verdasco a inceput bine a facut un pic misto de asta mic si i-a tras-o apoi lojovic !!
      Nu vreau acelasi scenariu .
      Plus ca Stakhosky si in primul meci a intrat cu o cota de 2.75 si a maturat pe jos cu thiem

Apreciază

Dortmund , Marseille -> se stie

Creteil – Valenciennes 1x
    Creteil e echipa de 2-4g dar azi e si echipa de 1 solist chiar. La cum stau lucrurile 1x e de maxima siguranta. Forma: Creteil e neinfranta in ultimele 5 meciuri in timp ce Valenciennes are rosu pe linie. Acasa Creteil are o singura infrangere..

De Graaschap – Mastricht 1
    Conform clasam. nu e chiar asa clar: cu toate ca intradevar Mastricht e pe la coada, De Graaschap nu=i printre primele insa:astia joaca acasa si in ultimele 3 meciuri au facut 9 pct. Adevarat ca au avut meciuri cu adversari facili (echipe mai jos ca ei in clasament) dar la fel e si Mastricht. Acasa Grashap sta bine 7V din 11m si au inscris 27 de goluri. In deplasari Mastricht e echipa cu cele mai multe infrangeri (10/12) si are golaveraj 8 -35, fiind si echipa cu cele mai multe goluri primite in deplasare dar si echipa cu cele mai putine goluri marcate afara. Strict statistic nu puteai gasi un 1 mai clar ca la De Graaschap.

Volendam – Waalwijk 1
    Volendam s-o fi incurcat ea in ultimele 2 partide dar Roda si Jong Ajax n-au fost chiar nime-n drum. In plus, cum lupta la promovare, e momentul sa recupereze pct. pierdute iar ce moment mai bun decat acasa si cu lanterna Waalwijk . In mod normal victorie Volendam e o simpla formalitate.

Antwerp – Truidense x2
    Liderul din Belgia 2 face deplasarea la o echipa din jumatatea inferioara a clasamentului. Antwerp acasa are doar 2V in timp ce Truidense a pierdut intr-o singura deplasare si din totalul de 25m doar 2 au pierdut. De regula ei chiar castiga (18V/25) si-ar fi si azi chiar meci de 2 solist.

Din handbal Skive – Holstebro -> 2
    In toate meciurile directe de pana acum, 5 din 5 s-au incheiat cu V Holstebro. Astia sunt echipa mai sus in clasament iar ca forma exact pe dos: 4P 1V pentru Skive si 4V 1P Holstebro.

Hochei: in Rusia liderii conferintelor joaca acasa si chiar in compania unor echipe modeste. 1 pe CSKA si pe Kazan ale cxaror victorii ar trebui sa fie simple formalitati.

Almeria – Sociedad 1-3g
    Ma uit in Spania la over 0.5 si vad totul verde exceptand un singur meci. Deci in utlimele 5 etape de campionat, indiferent ce echipe din Primera s-au intalnit, am avut un singur 0-0. La sub 3.5 , ambele echipe au avut over doar de 4 ori in 22 de meciuri.

Alkmaar – PSV si Porto – Guimaraes sunt meciuri clare de over 1.5 dar totodata cum probabilitatea ca sa se dea 6 goluri e extrem de mica ->
    2-5g cu toate ca ar merge chiar si 2-4g dar 2-5g aici chiar e de siguranta.

Apoi la under 2.5 avem: Modena (Serie B) si din Franta 2 -> AC Ajaccio e echipa de under; La fel sunt LAval si Orleans care chiar joaca impreuna.

Apreciază

6. Eu sper nicaieri, dac-as sti sau macar as banui, as incerca si ceva pe surprize. Se poate si sa nu fie nimic de proportii (gen V favoritei dar doar un gol diferenta, cat sa nu iasa handicap sau in loc de pauza final cu x pauza)… BTW dintre cotele de siguranta http://postimg.org/image/pc1hgpsj3/ nush ce sa aleg asa ca sa mai reduc din ele: sunt totusi 15…

Apreciază

1. hai ca revin favoritele. Eu mai am pe rol doar un bilet de week end pe care nici macar nu l-am facut eu, a tastat gresit codul fata de la agentie si nu am verificat. Imi trebuie insa victorie la Dortmund si Marseille.

Apreciază

8. Spiridus, nu i-ai pierdut :). Nu i-ai avut niciodata :P. Se zice ca nu i-ai castigat. Oricum, pentru mine Marseille e o enigma. Parca se plictisesc brusc in timpul meciului.

Apreciază

9. Bataie de joc… BVB pauza/final sau inscrie in ambele reprize nu… Marseille nici macar V. In Olanda 2 Volendam a batut dar n-a facut-o pauza final si acolo n-a iesit nici over-ul de 2.5;; Sociedad peste 3.5 ;; si cote de 1.3-1.40/// Pe maine – poimaine revin cu cote de peste 2 si le pun victorie dubla. Ce=i sub 1.99 nici sa n-aud.

Apreciază

1. lasa ca eu in min 87 ma gandeam sa scot cei 48 euro din 58 posibili factuti din 10 euro pariati pe victorie dortmund & marseille. si m-am tot gandit pana au dat aia gol 🙂