sa ne pastram optimismul…

66233005_2d11cd3b6d_o

Ieri am fost cam ocupat toata ziua, nu am avut timp sa urmaresc meciurile, nici macar rezultatele, dar seara cand am ‘verificat’ Flashscore-ul, mi-a scapat un „what the hell/fuck did just happen’. Atletico, Villareal, Lyon, Anderlecht, Brugge, Ludogorets, Rijeka, de PAOK nu mai zic nimic 🙂 au luat-o pe topogan, Zwolle, Heeereveen si doua echipe in care personal aveam incredere: Austria Viena – care a ratat cate un penalty in fiecare repriza si Legia care a luat-o urat pe cocoasa, s-au gandit sa-i scape pe pariori de grija de a plati impozit statului roman. Dar, cum ziceam, eu zic sa ne pastram optimismul si sa privim partea plina a paharului. Echipele mari nu prea fac doua magarii la rand (in afara de PSG si Marseille, dar eu i-am scos definitiv din calculele mele), asa ca etapa viitoare avem pe ce paria.

Pentru astazi, doua bilete. Unul cu cote mari, unul cu cote foarte mari:

Primul bilet, cota 16, Zagreb si Galatasaray pauza/final, echipe de top ce joaca cu ultimele clasate, Manchester este in forma, marcheaza destul de mult si chiar nu cred ca au chef de o rejucare, iar EibarElche este strict pe sentiment (am vazut ca ratiunea nu prea mai da rezultate).

cod: 999W-Y1RMYW

Din tenis as pune victorie Pliskova si Hantuchova, dar astept ok vostru.

Apreciază

1. eu mi-am scos cota de 5 pe victoria lui Anzhi. Nu mai risc azi. Cred ca e de jucat si un ‘va fi cartonas rosu’ sau numar cartonase galbene’ la Eibar-Elche. In 5 din ultimele 10 meciuri ale oaspetilor s-a luat rosu si stau destul de bine si la galbene.

In alta ordine de idei, facem un bilet de Europa pe trei zile?

Apreciază

2. Proiect x pauza ieri lost marire bet !!

Wv593b

Ideea cu bilet pe 3 zile este super buna !!

Apreciază

1. La Basel – Porto se prea poate sa fie si-un meci tacticizat. (goluri putine). Elvetienii n-ar vrea sa riste incasarea unui gol acasa, ceea ce le-ar scadea mult sansele si sunt si-o echipa care se apara bine. Gladbach are momente si momente. Depinde cat de precaut e Favre. Cu toate ca vb de Sevilla si-o echipa buna de atac, nemtii sunt foarte organizati si nu e exclus sa nu ia gol. La guingamp – Kiev -> depinde cat va forta Kiev. Francezii n-au nicio sansa; (eu aici asa vad). Everton e si ea capabila sa inchida meciul. Au jucat cu echipe de top in EPL si n-au luat gol. La PSG – Chelsea depinde mult de Chelsea dar si PSG. Mai ales aici nu cred ca vreuna dintre echipe va vrea sa riste. La Chelsea ca e Mourinho si PSg pt. ca forma si pt. ca Chelsea. PE mine unul , la cel putin unu dintre meciurile astea, sa fie maxim un gol in meci nu m-ar surprinde deloc.

Apreciază

1. Om vedea. Meciurile sunt chiar prea bune si sincer, daca se tine la omenie azi tre sa iasa astea toate. Meciuri evidente, cotele slabute (sincer 1/1 @ 1.50 evident ca e mic de tot); Oferta e cam subtire azi si vrand-nevrand (eventual nu joci deloc) n-ai cum sa nu mizezi pe United , Galata, Zagreb si inca asa tragand de meci.. In Olanda 2 de regula iese over 2.5 si acum ambele echipe chiar sunt de 3+ Si poftim , macar un x2 (cota buna) cum sa nu mearga aici http://www.flashscore.ro/meci/fXSMEDb6/#clasament;table;overall

Apreciază

7. Te rog sa ma crezi ca mult timp am jucat pe preston o echipa bunicica , nu te lasa la greu dar de calibru lui united nu ii vad sincer !! acum nu stiu daca obiectivul principal al lui united este cupa asta ramane sa vedem ….

Apreciază

8. Manchester se pare că vin după ceva petreceri.

Nu prea văd bine poarta.

La ce echipă au în teren ar trebui să câștige doar cu tricourile – dacă se însumează valoarea tricourilor purtate de ei cred că îi cumpără pe NE.

În afară de acest trofeu MU nu are șanse să câștige nimic anul acesta.

Asta va însemna plecarea lui Van Hall ?

Apreciază

9. Bate Derby U21 cu 3-0 @2.40 si United nu inscrie in ambele reprize. Se chinuie si la victorie. Galata si-au dat golurile in prima si cu toate ca au avut om in plus, in repriza a doua chiar au luat gol.
    DECI WOW. Faceai azi o cota de 2.50 din Olandezi cu over 2.5, United , Galata si Zagreb solist. Pisam-as pe ei! Pana la urma n-am mai pus (oricum doar vreo 3 lei erau in program) ca am simtit ca trebuie si azi ceva stouri.. Din nou aproape, ba acum chiar au reusit ceva cote, dar mult prea putin si evident cel mai fierbinte meci al zilei. United. 100% din biletele la risc au fost cu astia pauza/final sau handicap, victorie dubla… Bine ma.. Si chiar si cei care au jucat safe, pai sa nu pui direct 2/2 ? sa fim seriosi.

Apreciază

1. Rooney, Falcao Di MAria vs o echipa de CACAT. Dupa magariile din week-end, chiar si varianta la risc era logica (United trebuiau si ei sa dea in prima -> sa iasa V dubla) iar Galeata sa dea in a 2-a, aveau 3-0, om in plus acasa cu ulimu loc, sa faca show , sa atace. Ete ciuciu. I-a durut capu pe ei.. iar United de-abia dupa ce-au luat gol s=au apucat de joc, iar asta s-a intamplat in repriza a 2-a.. PATETIC. Cam asta lipsea pe biletul cu cota 50. IAr pe biletul cota 10: Zagreb-> marcheaza in ambele, Galata 1/1 si unde la siguranta gandisem chiar x2 pe Derby (evident ca aici a fost 2) nu iese UTD gol in ambele reprize. bine ca dupa pauza dau 3…

Apreciază

10. Acuma n-a mai fost scenariul cu favorita egalata chiar in ultimele clipe ci a fost cu 0-0 la pauza si evident cu o victorie CLARA ulterior. Singurii care au facut v. dubla -> Zagreb; lor simplu le scazuse cota la 1.08 si chiar si V dubla era slabut rau. Nu ca la Galeata sau United era vreo cota extraordinara. URat de tot, dar mestere, la ce se intampla in final ai avut dreptate http://postimg.org/image/dhuktjqmz/