Belgia

1

Dragilor, eu o sa imi conserv rezervele financiare pentru week-end, dar cum astazi avem puhoi de amicaluri, ar fi pacat sa nu  incercam norocul cu cativa leuti.

Asadar, o sa incropesc o cota de 23 si ceva din favorita mea Belgia, despre care cred ca nu ii va da nicio sansa uratei echipe a Israelului, Turcia, Portugalia si Argentina pentru ca sunt mult mai valoroase decat contracandidatele lor de astazi (pentru un bilet de siguranta m-as opri aici) si din specatolul ce va fi la ultimele trei meciuri pe care le-am ales mai jos.

cod: Whh75p

Sunt cateva meciuri in tenis pe care eu le vad la over pe game-uri, dar cum nu ma pricep, astept parerile voastre mult mai avizate.

Bafta!

sursa foto

Anunțuri

37 de comentarii

1. Eu am pierdut ieri pe Wozniaki ( am jucat subiectiv) dar degeaba ar fi bătut pentru că o „combinasem” cu Dimitrov care nu ştiu ctwm a reuşit să piardă… Oricum, la noapte Raonic îl „mănâncă” pe Isner ! Să facem nişte bani aici zic ! 🙂

Apreciază

2. Avem meciuri tari,echipe cu renume, echipe echilibrate si cu vedete de ambele parti: Italia – Anglia; Olanda – Spania; Chit ca parca mai multe superstaruri sunt in lotul oaspetilor, daca ma intrebati pe mine. Oricum, nu conteaza.

Apoi un duel Slovacia – Cehia intre doua nationale care-n trecut formau aceeasi tara. Rivalitatea e clara.

Mai avem si Elvetia- SUA, unde sunt doua echipe prezente mereu la turneele finale si care de regula nu se zgarcesc cu golurile.

Alt meci unde se gasesc si jucatori de valoare si stiluri ofensive: Austria – Bosnia.

La U21 mizez pe cat de slabi sunt Cipru si pe faptul ca pustii de regula joaca mai frumos, lasa garda jos, indeosebi dupa ce se deschide meciul.

Avem apoi Belgia, nationala mare. O echipa intesata cu vedete, jucatori de calitate chiar si printre rezerve (nu-i mai spun, ca-i stie toata lumea). Amintesc asa in trecere, crema: incepem asa pe defensiva cu Curtois si Kompany iar apoi in atac: Hazard si De Bruyne.

Avem si niste meciuri dezechilibrate, intre o echipa cu nume si cealalta, o echipa de panarame. Suedia – Iran; Rusia- Kazakstan; Luxemburg – Turcia. Ucraina – Letonia, Portugalia – Capul Verde -> asta la nationalele mari, unde nu trebuie sa mai precizez care-i care. Este insa si-un meci la nivel de club: Falkirk – Cowdenbeth, unde chiar gazdele Falkirk sunt favoritii, iar Cowdenbeth, parlitii. Si ce parliti, dom’le! 77 goluri incasate dupa 30 de meciuri, si majoritatea preponderent in deplasari, acolo unde in 15 jocuri au incasat 47 de goluri (in medie, peste 3 goluri incasate pe meci).

La tineret, avem meciuri interesante la U19 si sunt chiar 2 argumente in favoarea golurilor. Primul, faptul ca vorbim de U19, echipe de juniori, iar al doilea motiv, e ca este ultimul meci in grupe, pentru multe dintre echipe: partida de totul sau nimic. Lituania – Belgia (aici insa Belgienii depind si de Rusia, unde e clar de mizat pe rezultat. In grupa 7 avem Elvetia – Olanda, Norvegia – Serbia. Olanda si Norvegia isi joaca ambele calificarea. E drept ca Olanda are teoretic adversarul mai usor, dar in caz ca bat ambele diferenta se face la golaveraj. Momentan ambele au +1. Franta – Anglia, duel direct pentru prima pozitie, cu francezii mai in forma si golaveraj peste englezi. Britanicii trebuie sa iasa la joc si cred ca sunt si aici de asteptat golurile.

De regula, dupa pauza se deschid meciurile, asadar: 2-3g in R2 la toate astea. La Turcia – Luxemburg , Portugalia – Capul Verde si U19 Belgia – Lituania 2-3g si Olanda- Elvetia chiar in prima repriza.

In League One, Dartford primeste in vizita Gateshead. La cat de rau sta Dartford, iar asta in special acasa, Gateshead ar trebui sa bata chiar pauza/final. Indiscutabil si indubitabil un 2/2.
    La fel vad lucrurile si la Estonia- Islanda. Nu-i Islanda o forta, dar traverseaza o perioada excelenta, a incurcat chiar si socotelile granzilor iar in meciurile unde a pornit ca favorita, au profitat de asta si-au facut treaba buna. Evident si Estonia e o echipa de batut.
    Tot pe rezultate, tot pauza/final vad foarte probabil 2/2 pe Rusia U19 si pe Portugalia U21 ; Rusia trage la calificare si are prima sansa iar Portugalia are amical, cu atat mai bine pentru a juca dezinvolt, in compania unei echipe a Cehiei destul de slaba.

Intrucat sunt 20 de meciuri in total. Am decis sa le impart primele 10 , apoi celelalte 10 pe cate 2 bilete cu sistem. Urmeaza apoi sa aleg inca un bilet (tot sistem, cele) unde am incredere mare.

Apreciază

3. Asta simplu. http://postimg.org/image/bvupm3yy1/ Pe 5 lei, tot rotund iese. Si chiar 10000; Eu unul m-am decis: ultimele 2 bilete si asa pe 5 lei. In total 10 lei nu-i mult. Dak iese, ohoooo si uhuuuuuuu!! Dak nu, 10-20 lei nu-i un cap de tara. (ca mai fac ceva si pe favorite). Nu maijoc nimic pana vienri.. ORicum, miercuri si joi nu prea sunt evenimente

Apreciază

4. Ieri am fost sigur pe meciul Australiei si au avut grija sa-mi arate ca sunt meciuri amicale, ca se rotesc titularii, ca e posibil ca ceilalti sa-si doreasca la fel de mult victoria astfel incat a iesit un 0-0 de toata frumusetea. cel mai frumos a fost faptul ca in prima repriza Australia care le-a dat 2 goluri nemtilor a avut un singur sut inspre/pe poarta. Mikel zici ca Raonic il mananca pe Isner, ca un nepriceput al pariatului iti zic ca Raonic aseara ori a fost un blatist mizerabil ori are un psihic de gaina. Functiona impecabil Raonic pana la 5-4 si 40-15 in setul 2 cand a servit pt meci. Atunci, inexplicabil, a inceput sa joace mizerabil pierzand al 2-lea set cu 7-5, iar in setul 3 si-a revenit miraculos in tiebreak dupa ce tot setul a jucat prost de tot. Azi, daca pun ceva, o sa pun pe Belgia ca bate si sunt min 3 goluri in meci, ca dau Islandezii min 2 goluri si la elvetieni ambele marcheaza (nu ma linistesc cu amicalele). Mesterule stiu ca tu urmareai Japonia si maine e etapa in liga a 2-a: ce parere ai despre Kumamoto cu Tokushima si Kamatamare cu Mito

Apreciază

5. Daca ieri Janowicz nu se certa tot itmpul meciului pt 1 netz cu arbitru si makarova lua si ea un set biletul cred ca era delicios !! casq9 – publicbet
    Pentru urmatoarele doua saptamani daca tot nu prea sunt meciuri am incropit un cearsaf nu se stie de unde sare iepurasul !!
    108jen – cod de mers la agentie : W13ai61

Daca a marti e Belgia si am sa ma gandesc la meciul Irak-Oman un 1x (de fapt cred ca bate Irak)

Apreciază

1. Ce aproape ai fost….si la ce suma……
      Cat despre cele 32 de meciuri, mi se pare oarecum riscant Roma-Napoli, iar cred ca ai gresit (neintentionat) la Arsenal-Liverpool 1X ?

Apreciază

1. Dupa ce l-am trecut si prin „filtrul” meu, nu am gasit ceva care ar putea sa puna in acest moment in pericol castigul de pe bilet. Atat doar: Roma si Arsenal par mai riscante, asa…..Si ca sa sugerez 2 optiuni inlocuitoare: la Liverpool ambele marcheaza ->1.60 si la Roma gol Napoli -> 1.38.
        Acum ramane de vazut ce si cum va fi…

Apreciază

6. Cred ca este ideal pentru ziua de marti !!

Apreciază

1. Am uitat de Belgia solist, dar tot raul spre bine. Daca e sa fie vreo bomba, acolo e spilu. Daca dau astia rateu, cred ca peste 90% dintre bilete se motolesc frumos.

Apreciază

7. Mda, se pare că „l- mâncat” Raonic aşa cu o poftă, încât a făcut inigestie 😦
    Isner e pentru mine cel mai ….. dintre toţi. Când pun pe el pierde şi când pun contra câştigă, beton.